Az NGM továbbra is várja a projektgazdáktól az elszámolásokat

A Nemzetgazdasági Minisztérium változatlanul, továbbra is várja a nyertes pályázóktól a gazdaságfejlesztési pályázatok számláit, elszámolásait, hiánypótlásait - hívta fel a figyelmet az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.

Rákossy Balázs az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében hangsúlyozza: a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) 1-3. prioritások finanszírozásának uniós felfüggesztése nincs semmiféle hatással az érintett számlák kifizetésére a kedvezményezettek felé. Ezért kérik a projektgazdákat, hogy elszámolásaikat továbbra is az eddigieknek megfelelően, időben nyújtsák be a Nemzetgazdasági Minisztériumnak.

A Miniszterelnökség múlt héten kedden jelentette be, hogy az Európai Bizottság felfüggesztette a GOP első három prioritásának kifizetéseit, ahová az innovációs pályázatok, gazdaságfejlesztés, üzleti infrastruktúra fejlesztése tartoznak. Az Európai Bizottság által megfogalmazott problémák kezelése folyamatban van, és a magyar kormány bízik benne, hogy a felfüggesztést rövid időn belül megszüntetik - jelezte az államtitkár.

Hozzátette: fontos hangsúlyozni, hogy az Operatív Program felfüggesztése a projektek finanszírozását nem veszélyezteti.

Rákossy Balázs megerősítette: a minisztérium továbbra is várja a nyertes pályázóktól az elszámolásokat és hiánypótlásokat, hiszen a fent említett felfüggesztés a benyújtott számlák kifizetését semmilyen módon nem akadályozza.

Forrás: www.kormany.hu

Aktuális

Szlovénia elhúzott, Magyarország hátrébb csúszott a K+F kiadásokban

2026.06.25.

Van, aki tartósan a régió élén maradt, mások látványos felzárkózást hajtottak végre, néhány gazdaság viszont érezhetően lemaradt. A kutatás-fejlesztési ráfordítások a Baltikum-Balkán tengely országaiban.

Tovább »
Események
Június 2026
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
222324
25
262728
2930